What's happening?

Merida Waleczna

Merida Waleczna - Cały film Online

Jun. 21, 2012USA93 Min.PG
Twoja ocena: 0
10 1 głos

Oglądaj film 1080p HD >> Zobacz powyższy Player lub Netflix | HBO GO | Ipla | Chili | Cineman | Ipla | Rakute

Bajka animowana, czyli cały film „Merida Waleczna” do obejrzenia poprzez Player. Księżniczka Merida ma wyjść za mąż za mężczyznę, którego nie chce poślubić. Chcąc uniknąć niechcianej ceremonii, księżniczka wyrusz w podróż. Na swojej drodze spotyka wiedźmę, która podstępem próbuje zbliżyć się do księżniczki. Proponuje jej pomoc w zamian za odpowiednią zapłatę.

Czy Merida skorzysta z jej propozycji?

Marida Walczena online dostępna już dziś!

Film Merida po polsku Merida Walczna online to kolejna udana produkcja Pixara. Akcja produkcji dzieje się w Szkocji. W pięknych górzystych terenach, w których znajdziemy jeszcze wiele niezmierzonych i dzikich zakątków. Tytułowa Merida nie jest typową bajkową księżniczką. Zamiast stroić się w piękne suknie i uczyć królewskiej etykiety, ona woli uczyć się strzelać z łuku i jeździć konno. Jest uparta i sama bierze udział w turnieju łuczniczym o swoją rękę, aby odstraszyć innych kandydatów. Jej silny charakter sprawia, że woli uciec z domu, niż wypełnić wolę rodziców o zamążpójściu.

Odsłuchaj piosenkę z filmu Merida https://www.youtube.com/watch?v=lNyxreko3Y4Chwytam wiatr.

Król Fergus i królowa Elinora bardzo nalegali na to, aby Merida wyszła za mąż w sposób zgodny z tradycją. Dla nich obyczaje i królewska etykieta są najważniejsze. Merida pragnie zerwać z tymi tradycjami i stać czoło swojemu przeznaczeniu. Jest całkowitym przeciwieństwem swojej matki królowej Elinory, która sztywno trzyma się reguł etykiety i nie rozumie, jak córka może postępować wbrew prastarym zwyczajom. Księżniczka nie chce podzielić jej losu, pragnie wolności i niezależności.

Cały film po polsku – fabuła

Czuje olbrzymi gniew i złość do rodziców, dlatego postanawia za wszelką cenę uwolnić się z sideł tradycji. Podążać własną drogę i pokonywać przeciwności losu. Merida jest świetną łuczniczką i bardzo porywczą. Przypadkowo sprowadza na swoją krainę wiele nieszczęść. W królestwie zapanowuje chaos i zniszczenie, którego księżniczka nie jest w stanie opanować. Szuka pomocy u kogo może, aby przerwać tę tragedię. Niestety zwraca się do staruszki, która wcale nie ma dobrych zamiarów. Marida Waleczna mimo niebezpieczeństwa, jakie czyha na nią na każdym rogu, musi zmierzyć się z nim i odkryć czym jest prawdziwa odwaga. Nie może się poddać, bo inaczej nie uda jej się przerwać straszliwej klątwy, musi zdążyć, nim jej skutki będą nieodwracalne. Czy uparta spadkobierczyni tronu zdoła ocalić królestwo?

Odważna i niezależna Merida

Odważna kobieta Merida Waleczna CDA - zobacz cały film

Merida jest księżniczką, która ma zawsze swoje zdanie. Nie boi się go wyrażać na głos, nie zważa na konsekwencje. Bohaterkę łączy w sobie cechy walecznego księcia i niezależnej księżniczki, udowadnia, że jest niestrudzoną i świetną wojowniczką. Jest niezależna i twardsza niż nie jestem wojownik. Uwielbia czuć wiatr we włosach i obcować z przyrodą, a tradycją odbierającym jej wolność przeciwstawia się całą swoją siłą.

Zobacz Merida Waleczna na EBD CDA oraz powyższy Player

W animacji Merida Waleczna Netflix często śpiewa o swoich pragnieniach, a przy tym rude lśniące włosy powiewają jej na wietrze. Oprawa graficzna, jest bardzo mocnym elementem tej produkcji, która zachwyci nawet najbardziej wymagających widzów. W wielu momentach bawi, ale i bardzo wzrusza, dlatego jest to wspaniałe familijne kino. Opowiada o miłości i starciu dwóch pokoleń, które mimo różni zdań muszą dojść o porozumienia i bardzo się kochają.

Film, podobnie jak Księżniczka i Żaba Online i Dzień Czekolady 2020, niesie ze sobą wiele pozytywnych puent, które sprawiają, że jest to animacja godna polecenia!

Zwiastun

Merida Waleczna
Merida Waleczna
Merida Waleczna
Merida Waleczna
Merida Waleczna
Merida Waleczna
Merida Waleczna
Merida Waleczna
Oryginalny tytuł Brave
Ocena IMDb 7.1 367,399 głosy
Ocena TMDb 7 10,120 głosy

Reżyser

Obsada

Kelly Macdonald isMérida (voice)
Mérida (voice)
Billy Connolly isFergus (voice)
Fergus (voice)
Emma Thompson isElinor (voice)
Elinor (voice)
Julie Walters isThe Witch (voice)
The Witch (voice)
Robbie Coltrane isLord Dingwall (voice)
Lord Dingwall (voice)
Kevin McKidd isLord MacGuffin / Young MacGuffin (voice)
Lord MacGuffin / Young MacGuffin (voice)
Craig Ferguson isLord Macintosh (voice)
Lord Macintosh (voice)
Sally Kinghorn isMaudie (voice)
Maudie (voice)
Eilidh Fraser isMaudie (voice)
Maudie (voice)
Peigi Barker isYoung Merida (voice)
Young Merida (voice)
Udostępnienia0
Komentarze (47)


Zaloguj się, aby dodać komentarz!

Załaduj więcej komentarzy... (37)